Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.
Slide 1

Wersja językowa

Wesprzyj fundację

Wspierając Fundację Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, pomagasz nam ocalić od zapomnienia miejsca oraz artefakty, pozostałości po działalności kompleksu KL Auschwitz. Wspólna praca i pomoc pozwoli zachować niemych świadków tych tragicznych wydarzeń dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej

Kategoria: Fundacja

Fundacja została powołana w 2013 r. w celu ratowania rzeczy, przedmiotów oraz artefaktów związanych z byłym niemieckim nazistowskim obozem koncentracyjnym i zagłady Auschwitz – Birkenau oraz z jego podobozami, będących obecnie w rękach osób prywatnych.

Pierwotny obszar działalności całego systemu obozowego i podobozów KL Auschwitz – Birkenau, daleko wykraczał poza granice obecnego Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Wiele z tych pamiątek w dalszym ciągu znajduje się poza kontrolą konserwatorską i wymaga natychmiastowej opieki. 

 
 By realizować to zadanie i zachować jak najwięcej dla kolejnych pokoleń Fundacja ma na celu pozyskiwanie środków na ich konserwację, ochronę, przechowywanie oraz popularyzację.

Szczegółowe ramy działalności Fundacji określa Statut fundacji oraz Koncepcja programowa.


Zarząd Fundacji

Agnieszka Molenda-Kopijasz - Prezes Fundacji

Artur Ciągała - Wiceprezes Fundacji

Agata Kukla - Sekretarz Fundacji

 

Rada Fundacji

Paweł Molenda

Paulina Molenda

Dagmar Kopijasz

 

Obsługa Medialna

Grzegorz Samborski (zdjęcia oraz filmy)

 

Specjalista ds. promocji i rozwoju

Piotr Świąder - Kruszyński 

 

Członkowie Fundacji

Artur Blarowski

Krzysztof Kołodziejczyk

Grzegorz Siuta

Eric Champault przedstawiciel Fundacji we Francji

 

Adres

Fundacja Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz – Birkenau

ul. Bór 67

32 - 620 Brzeszcze